NETEISĖTAIS BŪDAIS ĮGYTŲ MOBILIŲJŲ ĮRENGINIŲ IMEI NUMERIŲ BLOKAVIMAS LIETUVOJE IR UŽSIENYJE

REMIANTIS ELEKTRONINIŲ RYŠIŲ ĮSTATYMU, LIETUVOS MOBILIOJO RYŠIO BENDROVĖS PRIVALO BLOKUOTI LIETUVOJE BEI UŽSIENYJE PAMESTUS, PAVOGTUS AR KITAIS NETEISĖTAIS BŪDAIS ĮGYTUS MOBILIUOSIUS TELEFONUS BEI KITUS RYŠIO ĮRENGINIUS. ĮRENGINIAI BLOKUOJAMI REMIANTIS PASAULIO RYŠIO OPERATORIUS VIENIJANČIOS TARPTAUTINĖS ASOCIACIJOS GSMA SISTEMOS DUOMENIMIS. DUOMENIS ŠIAI SISTEMAI ŠIUO METU TEIKIA 140 OPERATORIŲ IŠ SKIRTINGŲ PASAULIO ŠALIŲ.

POPULIARIAUSI KLAUSIMAI

2018 m. lapkričio 1 d. įsigaliojo Elektroninių ryšių įstatymo 77 straipsnio pataisos. Remiantis jomis Lietuvos mobiliojo ryšio bendrovės, nustačius, kad mobilusis telefonas, planšetinis kompiuteris ar kitas judriojo ryšio įrenginys buvo pamestas, pavogtas ar įgytas neteisėtu būdu, privalo nutraukti mobiliojo ryšio paslaugų teikimą šiam įrenginiui.
Jei naudojamo įrenginio IMEI numeris yra įtrauktas į pasaulio ryšio operatorius vienijančios asociacijos GSMA blokuotinų numerių sąrašą, įrenginys blokuojamas nedelsiant.
Įrenginiai patenka į pasaulio ryšio operatorius vienijančios asociacijos GSMA blokuotinų IMEI numerių sąrašą ir yra blokuojami, jeigu prieš tai buvo registruoti kaip pavogti, pamesti arba kaip tokie, kuriais naudojantis užsienio valstybėse buvo įsiskolinta už mobiliojo ryšio paslaugas.
Pasitikrinti, ar įrenginio IMEI numeris nėra įtrauktas į blokuotinų sąrašą, galima puslapyje www.manoimei.lt. Į užblokuotą įrenginį įdėjus SIM kortelę įrenginys negalės prisiregistruoti prie tinklo.
Užblokuotas įrenginys neveiks Lietuvoje ir kitose šalyse, kurių operatoriai naudojasi pasaulio ryšio operatorius vienijančios asociacijos GSMA sistema.
Blokuojami gali būti visi unikalų IMEI identifikacinį numerį turintys mobilieji įrenginiai, pavyzdžiui, telefonai, planšetės ir kiti ryšio įrenginiai, kurie bus užregistruoti sistemoje kaip įgyti neteisėtu būdu.
Susisiekite su savo mobiliojo ryšio operatoriumi, kuris patars, kaip tęsti sklandų naudojimąsi ryšio paslaugomis. Jei įrenginį įsigijote ne iš oficialių telefonų gamintojų partnerių, o pavyzdžiui, per skelbimus ar iš nepažįstamo asmens ir, jei turite pirkimą įrodančius dokumentus, rekomenduojame kreiptis į artimiausią policijos komisariatą. Tuomet policija galės fiksuoti įvykį ir vykdyti tyrimą dėl žalos atlyginimo.
Užblokuotą įrenginį rekomenduojame atnešti ir perduoti artimiausiam policijos komisariatui. Jei jis buvo pamestas ar pavogtas Lietuvoje, teisėsaugos pareigūnai turės galimybę surasti įrenginio savininką.
Jeigu Lietuvos policijos tyrimas atskleis, kad buvo padaryta nusikalstama veika, padarytą žalą turės atlyginti nusikalstamos veikos kaltininkas. Kokia ir kam buvo padaryta žala – bus sprendžiama tyrimo metu.
Ar Jūsų naudojamas įrenginys neturi neigiamos istorijos, galite patikrinti puslapyje www.manoimei.lt. Čia įvedus savo įrenginio IMEI kodą, galėsite sužinoti, ar įrenginys nėra įtrauktas į pasaulio ryšio operatorius vienijančios asociacijos GSMA blokuotinų numerių sąrašą.
Savo mobiliojo ryšio prietaiso IMEI kodą galite sužinoti į telefono numerio rinkimo laukelį įvedę simbolių kombinaciją *#06#. Kai suvesite šią seką, telefono ekrane automatiškai atsiras Jūsų įrenginio IMEI numeris. IMEI numeris dažnai būna užrašytas ir ant įrenginio pakuotės ar lipduko po telefono baterija.
Neretai tokie įrenginiai, dažniausiai be oficialių dokumentų bei mažesnėmis nei rinkos kainomis, yra įsigyjami iš privačių pardavėjų skelbimų portaluose, lombarduose, turguose ir panašiai. Norint to išvengti, įrenginius rekomenduojama įsigyti tik iš jų gamintojų patvirtintų oficialių partnerių. Arba prieš juos įsigyjant įsitikinti, jog įrenginio IMEI kodas nėra įtrauktas į blokuotinų numerių sąrašą.
Pirkdami mobiliojo ryšio prietaisą pardavėjo paprašykite pateikti dokumentus, įrodančius, kad prietaisas įgytas teisėtai. Taip pat patikrinkite įsigyjamo įrenginio IMEI kodą svetainėje www.manoimei.lt, tokiu būdu įsitikinant, jog jis nebus užblokuotas.
Jeigu Jūsų telefonas buvo pavogtas, apie tai praneškite policijai. Informacija bus perduota visiems Lietuvos mobiliojo ryšio operatoriams, kuris įrašys telefono IMEI numerį į blokuotinų numerių duomenų bazę ir juo naudotis nebebus galima. Tuo atveju, jei atgausite savo telefoną, jis galės būti atblokuojamas.

Patikrinta šiandien:

306

Patikrinta šį mėnesį:

24 989

Patikrinta iš viso:

1 724 034

IMEI iš viso:

233 909 784